Počet položek: 0 0,00 Kč

Brenham - Pallasit-an, Kansas, USA

Brenham je pallasit nalezený poblíž Havilandu, malého města v okrese Kiowa v Kansasu ve Spojených státech. Tento meteorit je spojován s kráterem Haviland.

Brenham je pallasit nalezený poblíž Havilandu, malého města v okrese Kiowa v Kansasu ve Spojených státech. Tento meteorit je spojován s kráterem Haviland.

V roce 1949 sběratel jménem H.O. Stockwell objevil kus vážící 450 kg, který byl v té době označován za největší pallasit na světě. V říjnu 2005 geolog Philip Mani a lovec meteoritů Steve Arnold lokalizovali a vyzvedli i největší fragment, jaký kdy byl v Brenhamu nalezen: jediný kus o hmotnosti 650 kg.

Krystaly olivínu jsou obvykle 5 mm velké a jsou snadno identifikovatelné na základě jejich tmavě zelené až jantarové barvy. Intersticiální žíly se skládají převážně ze směsí sulfidů a chromitů; minoritní složky zahrnují minerály typické pro různé stupně zvětrávání, o čemž svědčí přítomnost oxidů a chloridů.

Celkové nalezené množství se odhaduje na 2,4 - 4,5 t.Brenham, pallasit, USABrenham, pallasit, USABrenham, pallasit, USA

 

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace